Zpravodajství Brno

Dukla nestačila na Rebely, Třebíč přejela Beroun, Olomouc padla na nájezdy

Jihlava, Třebíč, Olomouc - Ani jihlavská Dukla nedokázala utnout vítěznou sérii Havlíčkova Brodu. V atraktivním prvoligovém derby zvítězili Rebelové 3:2, a uhájili tak první pozici v tabulce. Šestá Třebíč si na domácím ledě poradila 3:0 s Berounem. Olomouc nedokázala proti Mladé Boleslavi udržet domácí neporazitelnost a po výsledku 2:2 v základní hrací době padla na nájezdy.

Jihlava dokázala proti Rebelům skórovat dvakrát
  • Havlíčkův Brod přijel na Horácký zimní stadion v pozici lídra první ligy zdroj: ČT Brno https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg

Dukla nestačila na Rebely

V osmém kole směřovala pozornost hokejových fanoušků především k regionálnímu derby na Vysočině. Poprvé v historii dorazili na Horácký zimní stadion Rebelové v pozici lídra prvoligové tabulky, a tak měla Jihlava o motivaci postaráno. Dukla navíc nechtěla zopakovat loňskou bilanci, kdy v derby ze čtyř duelů hned třikrát padla. "Samozřejmě, že zápasy proti Havlíčkovu Brodu pro nás mají zvláštní náboj. Ale my chceme vyhrát každé utkání bez ohledu na to, jestli je soupeř první, nebo desátý," poznamenal klíčový jihlavský útočník Tomáš Čachotský.

Rozhovor s Tomášem Čachotským

Jenže branku Havlíčkova Brodu hájí Daniel Dolejš, který v úvodu utkání zvládl střelecký nápor Dukly bez problému. Roli favorita Rebelové potvrdili v osmé minutě, když hned z první vážnější akce dokázal Tomáš Protivný střelou od modré překonat Filipa Novotného. Dukla však dokázala odpovědět, když v přesilovce vyrovnal Čachotský.

Ve druhém dějství viděly zaplněné tribuny opět vyrovnanou partii. Nejprve dokázali početní výhodu gólově proměnit hokejisté Havlíčkova Brodu, kteří předvedli parádní spolupráci, na jejímž konci mířil přesně Roman Vondráček. "Hrajeme dobře odzadu, daří se nám skórovat. Pro někoho je první místo Havlíčkova Brodu v tabulce možná překvapením, ale my víme, jakou máme sestavu. Ve vítězné šňůře chceme pokračovat," má jasno střelec vedoucího gólu Rebelů ve druhé třetině Roman Vondráček. Dukla ale rozhodně nic nevzdávala a přesilovku pět na tři tentokrát využil Daniel Hodek, který srovnal na 2:2.

Rozhovor s Romanem Vondráčkem

O prodloužení vítězné série Havlíčkova Brodu na šest zápasů se postaral Radek Novotný, který osm minut před koncem základní hrací doby překonal svého jmenovce v brance Třebíče. Rebelové tak i po vyrovnaném derby vedou prvoligovou tabulku a jsou jediným týmem, který dokázal ve všech osmi kolech bodovat. Získat skalp lídra tabulky bude chtít už v sobotu Třebíč. Jihlava dokázala v letošní sezóně vyhrát zatím jen třikrát a s deseti body jí patří osmá příčka. "Rozhodujícím faktorem byly přesilovky. My jsme bojovali, ale nedokázali jsme využít hodně početních výhod a Brod vstřelil o branku víc. Musíme se z těch nezdarů dostat, ideálně odstartovat už příští kolo výhrou, která nás nakopne," nastínil Tomáš Čachotský.

HC Dukla Jihlava - HC Rebel Havlíčkův Brod 2:3

Branky a nahrávky: 13. Čachotský, 39. Hodek (Kolafa) – 8. Protivný (Polodna, Nedál), 28. Vondráček (Knotek, Meidl), 52. Novotný (Rytnauer). Rozhodčí: Minář, Přikryl – Kašík, Wesley, vyloučení: 6:8, využití: 2:2. Diváci: 2 718. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:1.
HC Dukla Jihlava: Novotný – Podlipnik, Ficenc, Kolafa, Jaroš, Zadražil, Dobrovolný, Drtina, Kaláb – Čachotský, Nahodil, Hodek – Zeman, Hubáček, Velecký – Krupka, Maliník, Polcar – Malec, Filip, Jelínek.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš – Ostrčil, Soldán, Pavlík, Protivný, Novotný, Morava, Havel, Blažek – Vondráček, Meidl, Knotek – Polodna, Třetina, Nedál – Kostourek, Ondráček, Rytnauer – Musil, Štěpánek, Stehlík.

Hokejisté Třebíče

Třebíč přejela Beroun

Šestá Třebíč chtěla zapomenout na tři porážky a navázat na poslední vítězství, kdy na ledě Písku zvítězila na samostatné nájezdy. A proti Berounu, který je v tabulce jen o jednu příčku za Horáckou Slavií, chtěla Třebíč prolomit i dvouzápasovou sérii porážek na domácím ledě. V prvním dějství mířili přesně Čejka a Ostřížek. Na 3:0 zvýšil v power play dvě minuty před závěrečnou sirénou Dolníček. Podruhé v řadě udržel čisté konto Marek Čiliak.

HC Horácká Slavi Třebíč - Medvědi Beroun 1933 3:0

Branky a nahrávky: 6. Čejka (Sláma), 18. Ostřížek (Burian), 59. Dolníček (Marosz). Rozhodčí: Čech – Reich, Černý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1 190. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0.
Třebíč: Čiliak – Rangl, Dietz, Zdráhal, Dlapa, Sláma, Čejka, R. Kadela, Sobotka – Marosz, Dolníček, Čech – Vondráček, Ostřížek, Burian – Dočekal, Kaut, Fořt – Přibyl, Káňa, E. Kadela.
Beroun: Kůdela – Hertl, Ruprecht, Malý, Jebavý, Vítek, Krejčí, Halada, Palaščák – Vostřák, Hošťálek, Klhůfek – Padělek, Doležal, Kubeš – Meidl, Videlka, Trojan – Milfait, Pavel, Bárta.

Olomouc získala v přípravě i skalp extraligových Vítkovic

Olomouc padla na nájezdy

Hanáci se proti Mladé Boleslavi v druhé nejvyšší soutěži postavili poprvé po pěti letech a chtěli udržet domácí neporazitelnost v letošním ročníku. Jenže Mladá Boleslav Kohouty zaskočila hned v první třetině dvěma trefami Loskota a Nouzy. Díky dvěma brankám Matěje Pekra ale viděli diváci v Olomouci prodloužení, a když ani jeden tým nedokázal skórovat, přišly na řadu samostatné nájezdy, které rozhodl mladoboleslavský Nouza.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 2:3 SN

Branky a nahrávky: 30. Pekr (Herman, Řípa), 53. Pekr (Cartelli) – 16. Loskot (Lenc, Kafka), 20. Nouza (Mikulík, Vrbata), rozh. nájezd Nouza.

HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Valenta, Cartelli, Nedbálek, Houdek – Pekr, Řípa, Herman – Švaňhal, Diviš, Selingr – Kucsera, Kucharczyk, Hampl – Rác, Heža, Vodný.

BK Mladá Boleslav: Will – Kasík, Pojkar, Němeček, Chaloupka, Jindra, Šmach, Drábek, Běňovič – Nouza, Vrbata, Mikulík – Jiránek, Hrdel, Pabiška – Rys, Koudelka, Demel – Lenc, Loskot, Kafka.