Dětské termoprádlo a jak obléci děti na zimu
29. 11. 2011Spotřebitelské radyMódaDěti
Každá maminka řeší, jak správně obléci své děti na zimu. Chladné zimní měsíce, sníh nebo plískanice, to určitě není počasí, do kterého je snadné děti obléci. Martina Ratajová poradila, že je dobré začít hned od spodního prádla.
Ideální je použít tzv. dětské termoprádlo (někdy bývá také označované jako dětské funkční prádlo). Oproti bavlněnému spodnímu prádlu má dětské termoprádlo jednu velkou výhodu. Dokáže efektivně odvádět pot směrem od těla. To je důležité hlavně pokud je dítě v pohybu. Dítě zůstává krásně v teple a v suchu. Pro děti je přitom nejlepší zvolit set sestavený z funkčních dlouhých spodek a dětského termotrika s dlouhým rukávem.
Na funkční termoprádlo je dobré obléknout druhou funkční vrstvu, která se postará o to, aby dítě neprochladlo. Její funkce je dítě zateplit a izolovat od chladu. Nejčastěji se používá u dětí flís. Flís se vyrábí v různých gramážích. Podle potřeby můžete zvolit tenčí nebo silnější a zároveň teplejší variantu.
Flís je krásně příjemný na omak, je lehký a má skvělé tepelněizolační vlastnosti. Pro děti jsou skvělé flísové overaly, které ochrání před nastydnutím. Případně je možné vybírat dětské flísové mikiny či bundy jako u dospělých.
Někteří výrobci nabízí druhou vrstvu v provedení, kdy jí lze druky spojovat se svrchní vrstvou oblečení (bundou, kombinézou). Dá se tak vytvořit kompaktní celek oblečení. Z tenčí dětské bundy tak snadno uděláte teplou bundu na zimu.
Poslední třetí svrchní vrstva vytváří bariéru před nešvary počasí. Ochrání dítě před větrem, sněhem i vodou. Může navíc poskytovat i dodatečné zateplení k druhé funkční vrstvě oblečení. Stejně jako u první a druhé vrstvy je ideální, pokud i třetí svrchní vrstva dokáže odvádět pot. U oblečení to poznáte podle toho, že je u něj uvedeno, že využívá předností tzv. membrány. Ta má mikropóry tak malé, že jimi projde jen pára v okamžiku, kdy se dítě začne potit. Kapičky vody však membrána nepropustí a oblečení je tak dokonale nepromokavé. Pro děti lze jako třetí vrstvu doporučit dětské kombinézy, nebo kombinaci dětské oteplovačky a zimní bunda.
Na závěr můžeme ještě poradit, že vždy je nejenom u dětí lepší vrstvit více tenčích vrstev než méně silnějších. Dítě se dá v případě potřeby snadno svléct nebo naopak přiobléct ve větším chladu.

Každá maminka řeší, jak správně obléci své děti na zimu. Chladné zimní měsíce, sníh nebo plískanice, to určitě není počasí, do kterého je snadné děti obléci. Martina Ratajová poradila, že je dobré začít hned od spodního prádla.