45 minut
![](https://ctfs.ceskatelevize.cz/img/YXaG1xbsMZ6XF5J_SjVb7y0HCXjXsDI22PVznF776yw/rs:fit:600:280/plain/s3/porady-s3/1142743803-reporteri-ct/images/logo.png)
12. června 2023
Obsah dílu
Kam až sahá Dozimetr — Tři roky v obklíčení — Z exilu proti Putinovi
- Zpravodajství
- Aktuální publicistika
- Ekonomické zpravodajství a publicistika
- Společenská publicistika
- Politická publicistika
- Společnost
- Politika
- Právo
- Ekonomika
Části dílu
00:49
Kam až sahá Dozimetr
Kauza Dozimetr rok poté. Skončí obvinění před soudem? Padly první obžaloby i nové jméno.Za pár dní rok trvající kauza Dozimetr pokročila v minulém týdnu do další fáze, když padly první obžaloby kvůli korupci v pražském Dopravním podniku. Celkem je obviněno šestnáct lidí, mez nimi bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček z hnutí STAN, který měl celé skupině poskytovat politické krytí. A minulý týden si policie předvolala k výslechu další jméno známé z politiky, a to bývalého náměstka ministra zdravotnictví za ODS Marka Šnajdra. Ten má figurovat ve druhé větvi případu Dozimetr, která se týká korupce ve VZP. Připomeňme, že aféra loni v létě otřásla nejen Prahou, ale i celostátní politikou.
17:18
Tři roky v obklíčení
Výzkumný areál v obklíčení návěsů a bezdomovců. Stát si roky neumí poradit s podnikatelem, který už na tom vydělal desítky milionů.Už tři roky fungují firmy ve výzkumném areálu v Praze Běchovicích v obklíčení návěsů a bezdomovců. Řada ze společností v areálu přitom patří mezi špičky ve svých oborech a potýkají se kvůli tomu s řadou problémů. Návěsy stojí na cestách, které patří podnikateli Miloslavu Štěpánovi. Ten je odmítá odtáhnout a tvrdí, že s nimi nemá nic společného. My jsme ovšem zjistili něco jiného. Naposledy jsme v běchovickém areálu natáčeli před dvěma lety, tehdy kvůli němu parlament změnil zákon, aby místní úředníci mohly nechat návěsy jednoduše odtáhnout. Situace se ale dodnes nezlepšila, desítky milionů naopak díky návěsům vydělal podnikatel Štěpán.
31:12
Z exilu proti Putinovi
Před Putinem utekli do exilu. Proti krutému režimu bojují ze zahraničí, potýkají se ale i s předsudky.I když Putinův režim vede válku proti Ukrajině stále bezohlednějšími způsoby, těší se podle průzkumů značné podpoře ruské veřejnosti. Rozhodně to ale neplatí o celé populaci – v Rusku, stejně jako v jeho spřízněném Bělorusku, se najdou lidé, kteří o válce smýšlejí kriticky a snaží se také něco dělat. Někteří z odpůrců diktatury jsou za mřížemi, mnozí však domov opustili a v exilu různými způsoby proti Putinovi bojují. Potýkají se přitom s mnoha problémy.
Stopáž44 minut
19. června 2023
Přehled dílů
877 dostupných
Stopáž41 minut
3. února
Kdo drží míč — Ostuda v Provence — Město na trati
3. 2. 2025 na ČT1
Stopáž33 minut
27. ledna
Reportéři +
Volavka a bílý kůň
27. 1. 2025 na ČT1
Stopáž40 minut
27. ledna
Gentlemani z Camorry — Něco za něco — Pomoc, nebo kriminál
27. 1. 2025 na ČT1
Stopáž40 minut
20. ledna
Billboardy z podsvětí — Andělské děti
20. 1. 2025 na ČT1
Stopáž40 minut
13. ledna
Švýcarská spojka — Smutný obraz
17. 1. 2025 na ČT1
Stopáž40 minut
6. ledna
Hrátky s ohněm — Prémiové banány
10. 1. 2025 na ČT1
Stopáž43 minut
9. prosince 2024
Střet s traktorem — Čekání na zázrak
13. 12. 2024 na ČT1
Stopáž39 minut
2. prosince 2024
Armáda z telegramu — Světský zázrak
6. 12. 2024 na ČT1
Stopáž43 minut
25. listopadu 2024
Síň slávy — Máme snad prosit?
1. 12. 2024 na ČT24
Stopáž46 minut
18. listopadu 2024
Noty od Mlsny — Východní cesta — Na tý louce Jelení
22. 11. 2024 na ČT1