26 minut

27. února 2011

Část: Keňa: nosorožci I

Obsah dílu

Keňa: nosorožci I — Keňa: nosorožci II — Keňa: nosorožci III

Části dílu

01:02
Keňa: nosorožci I
Keňa: nosorožci I
    Nejvzácnější nosorožci na planetě – to jsou severní bílí nosorožci. Poslední čtyři jedinci, kteří jsou schopni rozmnožování teď žijí v Keni, v rezervaci Ol Pejeta. Možná si vzpomínáte na jejich převoz ze zoologické zahrady ve Dvoře Králové. V Objektivu jste měli možnost celou tuto náročnou akci podrobně sledovat. A tehdy jsme vám také slibovali, že se osudu vzácných zvířat budeme i nadále věnovat. Tak tedy plníme slib. Vyrážíme do Keni. Jak ukazují poslední zprávy, tak šance na záchranu těchto vzácných nosorožců se převozem do Afriky podstatně zvýšila.
    03:53
    Keňa: nosorožci II
    Keňa: nosorožci II
      Samci nosorožce bílého Súdán a Suni a samice Nájin a Fatu – to je naše slavná čtveřice. Jak se jim za poslední rok v Africe vedlo? Jaký pro ně byl návrat do jejich přirozeného prostředí, jak to všechno zvládli? Dokumentarista Jiří Bálek jejich příběh sleduje od samého začátku, takže asi jako jeden z mála má o zvířatech opravdu dokonalý přehled. Jak vůbec samotný transport probíhal? Jak dlouho se na něj zvířata připravovala a jaké byly jejich první kroky na africké půdě? Jak dlouho trvalo než si nosorožci zvykly na novou stravu, nebo na zcela jiný výběh než jaký měli v zoo ve Dvoře Králové? Nebylo to jednoduché, to tedy v žádném případě.
      16:02
      Soutěž
      Soutěž
        Nová otázka se bude týkat jak jinak než nosorožců. Tušíte, jak dlouho trvá u těchto zvířat gravidita? Je to téměř:
        A) 400 dní
        B) 500 dní
        C) 600 dní
        16:35
        Keňa: nosorožci III
        Keňa: nosorožci III
          Zoologové pevně věří, že projekt na záchranů nosorožců bílých bude úspěšný. A tento vzácný druh zvířat se podaří zachránit. V zajetí se zvířata nedařilo rozmnožit. V jejich přirozeném prostředí by se to podařit mohlo. V poslední reportáži vám teď podrobně představíme projekt na záchranu těchto zvířat – dostal jméno „Poslední šance na přežití“ a pracují na něm vědci z několika zemí. Jak vypadá jejich práce? A co obnáší práce v rezervaci?
          Přehrát celé video
          Objektiv - 6. března 2011
          Stopáž26 minut
          Další díl
          6. března 2011

          Objektiv na sociálních sítích

          Napište nám