Chat

dentální hygienistka

Bc. Andrea Pěgřimočová, DiS.

Záznam chatu z pondělí 31. března

ANTIMONY: „Od jakého věku je dobré chodit k dentální hygienistce?“

Bc. Andrea Pěgřimočová, DiS.: „Doporučený věk není. Mým nejmenším klientům jsou 2 roky. Většinou chodí na dentální hygienu rodiče a po tom co zjistí jak je dentální hygiena přínosná, přivedou i své děti.“

Dagmar: „Dobré ráno, mám již doma bělící sadu, trpím však velkou citlivostí zubů. Dělala jsem vždy dva dny pauzu. Následně jsem onemocněla, cca 10 dní a bělení vynechala úplně asi na dva týdny úplně. Nyní se chystám opět začít. Nenarušila jsem tak proces? Jak dlouho lze bělící gel skladovat a používat? Děkuji.“

Bc. Andrea Pěgřimočová, DiS.: „Dobré ráno, vůbec nevadí, klidně pokračujte dál v bělení. Bělící gel by měl mít na sobě dobu expirace. Z mých zkušeností, bělící gel funguje i po době exp. Pro snížení citlivosti můžete použít speciální pasty, které sníží citlivost zubů. Např. dva dny bělíte dva dny do nosičů můžete vložit spec. pastu.“

Milan: „Pěkný den. Je pravda že by se při zánětu dásní u d.h. nemělo používat pískování? Je nějaká jiná možnost u d.h. ošetření kromě pískování a leštění depurační pastou? Pozná d.h. narušenou sklovinu jen pohledem nebo jen podle snímku?A dělá se d.h. i když je narušená?“

Bc. Andrea Pěgřimočová, DiS.: „Dobrý den, záleží na úrovni zánětu, většinou pískování může proběhnout. Pískování a depurace slouží k odstranění pigmentací a zubního plaku. Oba způsoby jsou šetrné. Poškození zubní skloviny lze vidět okem a pro doplnění je vhodné zhotovit rtg snímek. Dh se určitě doporučeni za všech okolností, dle úrovně poškození a stavu dh volí následný postup při ošetření.“

ANTI: „Měl by každý chodit k dentální hygienistce?“

Bc. Andrea Pěgřimočová, DiS.: „Doporučují návštěvu dh každému, kdo chce pečovat o svůj chrup a o úroveň stavu ústní dutiny.“

Zdena: „Dobrý den, kde se dá sehnat bělící gel na zuby? Děkuji.“

Bc. Andrea Pěgřimočová, DiS.: „Dobrý den, bělící gel můžete sehnat u své dentální hygienistky nebo zubního lékaře.“