Peklo na zemi
Dokumentární snímek Peklo na zemi (v původním názvu Hell on Earth) vznikl na základě materiálů, natočených Nadací Survivors of the Shoah v České republice. Posláním nadace, kterou po světovém úspěchu svého filmu Schindlerův seznam založil v roce 1994 Steven Spielberg, je zachytit v audiovizuální podobě svědectví evropských Židů, kteří prožili a přežili rasové šílenství let 1939 až 1945.
V rámci tohoto projektu bylo na celém světě pořízeno více než 50 000 záznamů svědectví mužů a žen, pro které holocaust není jen dějepisným pojmem, ale osobním prožitkem. Vedle historické dokumentace má tento archivní materiál sloužit i k publikačním účelům. Proto vznikly čtyři tituly, připomínající průběh holocaustu ve čtyřech evropských zemích (v bývalém Československu a Sovětském svazu, dále v Polsku a Maďarsku) a jeden snímek, jenž zachycuje svědectví Židů, kteří našli novou vlast v Argentině. Autory jsou renomovaní tvůrci, jejichž dílo je či bylo spojeno s těmito státy – Vojtěch Jasný, Pavel Čuchraj, Andrzej Wajda, János Szasz a Luis Puenzo.
Peklo na zemi přibližuje prostřednictvím výpovědí pamětníků v chronologické lince nejpodstatnější události spojené s perzekucí českých Židů: okupaci Československa, zavádění rasových zákonů, transporty do Terezína a vyhlazovacích táborů, konec války a návrat domů. Tato strohá hesla naplňují konkrétní lidé emotivním a přesvědčivým svědectvím, které mladším i starším divákům přiblíží na individuálních příkladech jednotlivá stádia tragédie, na jejímž konci bylo napočítáno 77 000 obětí.