Maso

Mleté hovězí maso s červenou kari pastou v briošce s domácí majonézou s koriandrem

Pokud si budete péct domácí briošky podle Filipova receptu, je třeba začít jejich přípravou. Během kynutí pak ochutíme maso a ochutíme majonézu.

4 porce

500 g mletého libového hovězího masa
1 lžíce červené kari pasty
200 ml teplé vody
1 vejce
sůl
sezamový olej na opečení

Kari pastu rozmícháme ve vodě a promícháme s masem, přidáme vejce a osolíme. Dobře propracujeme, tvoříme čtyři placičky, které opékáme v pánvi na trošce oleje z obou stran dozlatova.

Briošky

10 g droždí
1 lžíce cukru
250 ml mléka
125 g másla
1 vejce
500 g hladké mouky
špetka kypřicího prášku
sůl
žloutek na pomazání

Droždí rozmícháme s cukrem, přilijeme trochu vlažného mléka, zaprášíme moukou a necháme vyběhnout kvásek (ale není to nutné). Poté smícháme s přepuštěným máslem, vejcem, prosátou moukou, kypřicím práškem a solí. Vypracujeme hladké těsto, které se nelepí na stěny mísy. Necháme kynout hodinu, během kynutí promísíme. Z těsta vytvarujeme čtyři bochánky, rozložíme na plech vyložený pečicím papírem, necháme 15 minut vykynout, pomažeme žloutkem a pečeme ve vyhřáté troubě na 160 °C 20−30 minut.

Limetovo-koriandrová majonéza

100 ml majonézy
hrst sekaného koriandru
šťáva z limety

Majonézu ochutíme koriandrem a limetovou šťávou.

Ohodnoťte tento recept: 

15 hlasů

Další recepty Celý díl