Salát z červené řepy s kozím sýrem a sýrovým pečivem


Moderní překrm předního talentovaného českého kuchaře, následovatele kuchařského řemesla rodiny Sapíků – Pavla. Pavlovi pomáhal syn Adam.
Sýrové pečivo
250 ml mléka
100 g másla
sůl
150 g hladké mouky
4 vejce
50 g polotvrdého sýru
Mléko rozehřejeme spolu s máslem, trochu osolíme, vmícháme mouku a odstavíme. Do těsta zamícháme vejce, poté sýr nakrájený na kostičky – trochu sýra necháme stranou, nastrouháme a bochánky jím posypeme.
Pomocí dvou lžic tvarujeme bochánky a klademe na plech vyložený pečicím papírem. Pečeme v rozehřáté troubě na 170 °C asi 20 minut dozlatova.
Salát z červené řepy
400 g vařené červené řepy
2 lžíce medu
2 lžíce olivového oleje
2 lžičky balsamikového octa
snítka tymiánu200 g kozího sýru
80 g rukoly
olivový olej
sůl
drcený pepř
nasucho opražená dýňová semínka
Řepu nakrájíme na nudličky.
Z medu, oleje, balsamikového octa a nadrhnutého tymiánu vymícháme dresink.
Do dresinku zamícháme řepu, vložíme na plech vyložený pečicím papírem a pečeme 30 minut při 180 °C. Necháme zchladnout.
Servírujeme na talíř
Pečenou řepu, rukolu, porci kozího sýru, zakápneme olivovým olejem, ochutíme čerstvě drceným nebo mletým pepřem, posypeme dýňovým semínkem a doplníme sýrovým pečivem.
Ohodnoťte tento recept: