Léčba dějin
Co dnes lidé vědí o lékaři a významném politikovi Františku Krieglovi, který zemřel v zapomnění roku 1979? Jaký odkaz zanechal? A je důležité rozvíjet tento odkaz z doby nesvobody i v demokratické společnosti? Otázky, na které ve filmu hledá odpovědi režisér Vít Janeček.
František Kriegel se stal hrdinou pražského jara 1968, protože jako jediný člen československé delegace odmítl podepsat tzv. Moskevský protokol. Film připomíná jeho osud a zároveň mapuje názory a postoje tří držitelů Ceny Františka Kriegla, která se každoročně uděluje ?za mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a občanské svobody, národní nezávislost, suverenitu a demokracii?. Jde o lékařku a senátorku Alenu Dernerovou, protikorupčního aktivistu a senátora Libora Michálka a občanského aktivistu a anarchistu Jakuba Poláka, který léta statečně bojoval s předsudky a s netečností justice v případech nejotřesnějších rasově motivovaných vražd u nás.
V dokumentu natáčeném z velké části v roce 2012 účinkuje také Michálkův soupeř v boji o senátorské křeslo Stanislav Křeček a tři kandidáti na prezidenta České republiky: Jiří Dienstbier, Zuzana Roithová a Karel Schwarzenberg.
Jakub Polák se dokončení filmu nedočkal, zemřel v září 2012.